BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: Zora Čatipović, Marina Gudelj, 27. 12. 2017.

U petak, 22. prosinca, održana je u našoj školi tradicionalna božićna priredba. Na događaj su bili pozvani svi stanovnici kotara Mejaši, a pridružili su im se učenici i djelatnici škole.

Priredbu su vodile učenice Gabriela Peljić i Antonela Polić, pozvravivši uzvanike recitacijom Hvalospjeva ljubavi, a potom je zbor svečano otvorio program pjesmama Veselje ti navješćujem i Radujte se narodi.

U priredbi su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda. Prvaši su se istaknuli svojim recitalima, pa su tako jedni dozivali Božić, a drugi pripovijedali o Isusovu rođenju i ukrasima na božićnom boriću. Osim recitala, mogli smo vidjeti i scenski prikaz Novogodišnji vlak koji su nam priredile prvašice.

Učenici drugog razreda izašli su na pozornicu odjeveni kao pokloni i zabavili uzvanike svojom dramskom igrom.

Petaši su također izveli igrokaz koji govori kako pravu vrijednost Božića ne treba tražiti pod borom, već u srcu.

Osim recitala i igrokaza, priredba su činili plesni nastupi mažoretkinja i plesne skupine Vruće čokolade.

Cijeli je program bio upotpunjen pjesmama zbora i sviranjem naših darovitih učenika Luke Sarića i Lea Dajaka. Za kraj, zbor nas je ispratio prigodnom pjesmom, poželjevši Sretan Božić svakome.

Fotogalerija (izradile učenice: Iva Akrap, Masgdalena Grizelj, Klara Liović)