„PRIČA O SVEMIRU“ IVICE PULJKA

Autor: Zora Čatipović, 23. 2. 2018.

U petak, 16. veljače, našu je školu posjetio svjetski priznati hrvatski znanstvenik, suradnik CERN-a prof.dr.sc. Ivica Puljak koji je učenicima petih razreda i učiteljima održao popularno predavanje Priča o Svemiru.

Istaknuti hrvatski profesor, fizičar i političar Ivica Puljak, rođeni Splićanin, znanost smatra izuzetno važnom. Jednako mu je važno i buditi interes za znanost kod djece i mladih. Upravo stoga često održava predavanja prilagođavajući ih svima, počevši od djece vrtićke dobi pa do studenata fakulteta.

Jednom od takvih predavanja prisustvovali su i petaši naše Škole 16. veljače 2018. Nakon pozdrava ravnateljice Josipe Banić, profesor Puljak je našim petašima na šaljiv, neobičan i zanimljiv način ispričao „Priču o svemiru“. Tijekom predavanja učenici su imali priliku čuti mnogo toga zanimljivoga i novoga o Zemlji, planetima, zvijezdama, Suncu, galaksijama i cijelom svemiru. Profesor je postigao svoj cilj širenja interesa za znanost jer su djeca za vrijeme i nakon predavanja postavljala mnogobrojna pitanja.

Profesor je svoje predavanje počeo i završio tvrdnjom koja nam se posebno svidjela i koju ćemo sigurno zapamtiti, a glasi: „Svi smo mi zvijezde“. Da nije riječ o običnoj izreci, ukoliko budete imali prilike, uvjerite se i sami na nekom od njegovih predavanja.

Gabriela Peljić, 8.d

Fotografirale: Magdalena Grizelj, Sara Biloš i Mia Peko Lončar