SLUH I OŠTEĆENJE SLUHA

Autor: Marita Čaleta, 19. 6. 2018.

Dana 13. lipnja 2018g. održano je predavanje za učenike osmih razreda naše škole. Slušali su savjete o zdravlju odnosno o sluhu i oštećenju sluha. Predavanje su održali otorinolaringolog Ante Sučić, dr. med.  i  Ante Gašpardi, prof. glazbe.

Na početku predavanja učenici su ponovili gradivo biologije slušajući o djelovima uha, a u nastavku predavanja saznali su što sve može oštetiti sluh i koliko decibela imaju naše svakodnevne aktivnosti kao što su razgovori, promet, slušanje glazbe. Učenicima je objašnjeno kolikoj se vrijednosti  buke smiju izlagati da ne bi oštetili svoj sluh.

Nakon predavanja bili smo obogaćeni korisnim savjetima i naučili smo razlikovati glazbu od buke

novinarska grupa