MEĐUŽUPANIJSKI SUSRET UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Josipa Banić, 11. 12. 2018.

Međužupanijski susret učeničkih zadruga Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije, održan je 7. prosinca 2018. godine u Osnovnoj školi Blato u Blatu na Korčuli. Susret je počeo u popodnevnim satima, nakon okupljanja i pozdravne riječi domaćina te nastavio radionicama za djecu i voditelje.

Na međužupanijskom susretu, iz naše učeničke zadruge sudjelovale su učenice Ivona Svaguša i Kristina Liović te voditeljice Maja Bušić i Josipa Banić.

Radionice za djecu vodili su Diana Radaić iz UZ Vincenca, Blato (Božić dolazi - ukrasi za Božić) i Karmen Žuvela, Katica Telenta, Doljana Šeparović i Željka Surjan iz Lige protiv raka (Predmeti i ukrasi od novinskog papira).

Edukativni dio za voditelje učeničkih zadruga počeo je predavanjem po nazivom“ Poduzetništvo“ kojeg je održala  gđa Sanja Protić, vlasnica OPG – a.  Radionice za voditelje vodile su Diana Ančić iz UZ Konoba iz Blata (Lutkica na dar) te Ana Simoni i Nedjeljka Petković (Slastice u stajune - pršurate (fritule)). Nakon održanih radionica, za sve sudionike bio je organiziran obilazak Blata i Svetišta te u kasnopopodnevnim satima povratak kućama.