ŠKOLSKI MEDNI DAN

Autor: Maja Kamber, Tome Kovačević, 23. 12. 2018.

Ministarstvo poljoprivrede u suradnji s Hrvatskom poljoprivrednom agencijom provodi niz aktivnosti s ciljem promocije hrvatskih poljoprivredno – prehrambenih proizvoda. Jedna od takvih aktivnosti je i „Školski medni dan i promocija hrvatskih pčelinjaka“. Njome su obuhvaćeni učenici prvih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj.

Ovim programom Ministarstvo poljoprivrede želi promovirati med lokalnih proizvođača, povećati unos meda u prehrani djece te promovirati pakiranje meda s hrvatskih pčelinjaka u nacionalnu staklenku za med. U našoj školi je Školski medni dan obilježen 7.12.2018.

Učenici prvih razreda su kroz prezentacije i radionice upoznati s vrijednošću meda s ciljem trajnog povećanja udjela meda u njihovoj prehrani. Gđa. Jelena Laštre, mama učenika 1.a razreda, podijelila je svoje iskustvo proizvodnje meda s učenicima. Pokazala je učenicima pčelarsko odijelo, košnice i sl. i na taj način učenicima približila proces proizvodnje meda.

Svi učenici su, u sklopu ovog programa, na poklon dobili staklenku meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima i edukativnu slikovnicu Pčelica Jelica i medo Edo.