BOŽIĆNA PRIREDBA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Zora Čatipović, Tome Kovačević, Mislava Kvasina, 24. 12. 2018.

U našoj su školi blagdani započeli božićnom priredbom, upriličenom 21. prosinca. Događaju su prisustvovali učenici i djelatnici Škole, a pozvani su i stanovnici gradskoga kotara Mejaši koji su se i rado odazvali u velikom broju.

Priredbu su, organiziranu u dvorani naše škole, vodile učenice 7. a razreda, Mariela Guć i Marta Didić, pozdravivši sve prisutne i poželjevši im srdačnu dobrodošlicu. Potom su voditeljice, uz par prigodnih riječi o blagdanu, najavile glumačke, plesne i pjevačke točke učenika od prvog do osmog razreda.

Pod [više] pogledajte slike i pročitajte što je sve bilo na božićnoj priredbi.

Prvu, uvodnu pjesmu „Joy to the world“ otpjevao je Zbor naše škole na hrvatskom i engleskom jeziku, predvođen učiteljicom Brankom Matić.

Potom je voditeljica Mariela najavila igrokaz „Zaljubljeni sob“ u izvedbi učenika 2. b razreda, a nakon njih Marta najavila dvije pjesme Malog zbora, „Veseli se, Majko Božja“ i „U to vrijeme godišta“.

Recitaciju „Tama je svud“ Dragutina Domjanića izvele su učenice 6. d razreda, Martina Jolić i Lucija Perković.

O miru i spokoju ovog blagdana pjevao je i Zbor naše škole u poznatoj pjesmi „Tiha noć“.

Odjeveni kao pahuljice učenici su izveli igrokaz „Božićna pahuljica“ i tako uveselili sve prisutne, nakon kojih je Mali zbor nastavio u istom tonu otpjevavši veselu pjesmu „Božić dolazi“.

Radost zbog nadolazećih blagdana, kao i veselje zbog praznika, učenici 3. a razreda su istaknuli pjesmom „Teachers, leave the kids alone“.

Pri završetku svečanosti voditeljice su još jednom pozvale Zbor naše škole da za kraj otpjeva pjesmu „Rock zvončići“ te najavile točku plesnog kluba Vruća čokolada i nastup Mažoretkinja grada Splita, a potom i srdačno pozdravile sve uzvanike poželjevši svima sretan Božić i novu 2019. godinu!

Novinarska skupina & Foto skupina

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.