POUČAVANJE O ODVOJENOM PRIKUPLJANJU OTPADA

Autor: Marita Čaleta, 9. 4. 2019.

U našoj školi je 28.3.2019.g. održano  predavanje i radionica na temu „Odvojeno prikupljanje  otpada“ za učenike od 5. do 8. razreda. Predavanje i radionicu su proveli predstavnici udruge „Sunce“ koja se bavi zaštitom okoliša i očuvanju prirode.

Najprije su učenici poslušali predavanje o odvojenom prikupljanju  otpada. Mogli su čuti koji je prosječni sastav kućnog otpada, ponešto i o Karepovcu -gradskom odlagalištu koji se nalazi nedaleko kuća i stanova ovih učenika. Upoznali su se i sa Zakonom o održivom gospodarenju otpadom, te su naučili koliko godina treba npr. plastičnoj boci da se razgradi. Naučili su isto tako i u koji se spremnik odlaže koji otpad.

Nakon predavanja i prezentacije sljedila je radionica. Učenici su na zanimljiv način i kroz igru (npr: križić-kružić) dolazili do novih spoznaja i odgovora vezanih uz eko teme.