PROMOCIJA ZBORNIKA UČENIČKIH RADOVA "NA KOLJENIMA DJEDA I BAKE"

Autor: Marija Koštić, 10. 12. 2019.

U četvrtak 5. prosinca 2019. u organizaciji  Katehetskog ureda svečano je predstavljen Zbornik učeničkih literarnih i likovnih radova "Na koljenima djeda i bake".

Ovaj zbornik nastavak je prethodnik Zbornika "Na ramenima moga tate", "U zagrljaju moje mame" a svi su rezultat vrijednog rada brojnih učenika i njihovih mentora svih škola na području Splitsko-makarske nadbiskupije i šire.

Pod [više] pročitajte koji su učenici naše škole sudjelovali.

Kao i svake godine i ove godine sudjelovali su i naši učenici (Dorotea Balić,7.r., Lana Bejo, 7.r., Sara Bikić,4.r., Alojz Biloš, 6.r., Ivana Buljubašić,4.r., Gabrijela Drlje, 6.r., Iva Guć, 7., Tea Jović, 7., Josipa Jurić, 6. r., Ivan Leben, 4.r., Ana Lukačević, 4. r., Ivan Majić, 3.r., Maja Pavičić, 6.r., Nina Peljić, 6.r., Nino Pijuk, 4.r., Marin Pirić, 6. r., Arijana Projić, 7.r., Ana Rajčić, 4.r., Petar Tomaš, 6.r., Petra Vrca, 8.r.,) sa svojim mentoricama Divnom Šušić, Slavenkom Baradom, Katjom Lucić, Anom Petrinom i Marijom Koštić.

Brojna djeca sa svojim djedama i bakama dupkom su ispunili veliku dvoranu Nadbiskupijske klasične  gimnazije u Splitu, a potporu ovoj riznici učeničkog stvaralaštva i promicanju obiteljskih vrijednosti dali su brojni roditelji, nastavnici, vjeroučitelji i ravnatelji škola te predstavnici županijske i gradske vlasti.

Cijeli događaj uveličao je zbor učenika iz Centra za odgoj i obrazovanje "Juraj Bonači" i klapa Pasika iz Kostanja. Svečana promocija završila je razgledavanjem izložbe likovnih radova objavljenih u Zborniku koju su pripremile profesorice Vesna Šikić i Ivana Perčić.