PRIREDBA POVODOM MJESECA HRVATSKE KNJIGE

Autor: Tome Kovačević, Mislava Kvasina, 20. 12. 2019.

U našoj je školi u četvrtak, 12. prosinca 2019. održana priredba povodom  obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige.

Organizirala ju je i održala Dramska skupina pod vodstvom nastavnice Valerije Bašić, a voditeljice su bile učenice 6. d razreda, Gabrijela Drlje i Lana Prančić.

Obilježavanje je započelo iskazivanjem misli poznatih filozofa i književnika o glazbi i njenoj moći koja nadilazi riječi, a koje su pročitale naše voditeljice. Naglasile su da je upravo glazbi posvećen ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige s temom U ritmu čitanja. Stoga je Dramska skupina sjedinila glazbu i književnost U ritmu Cesarića. Voditeljice su prvo istaknule detalje Cesarićevoga bogatog životopisa, kojega nazivaju pjesnikom svjetla i grada, a čije su brojne pjesme i uglazbljene.

Dramska je skupina uz pomoć glazbene podloge 2Cellosa predstavila pet Cesarićevih pjesama u novom glazbenom ruhu: Pjesmu mrtvog pjesnikaU sutonVagonašePovratak i Slap. Tim je pjesmama Dramska skupina podsjetila prisutne na većini poznate pjesme koje iskazuju široku lepezu Cesarićeva bogatog pjesničkog opusa.

Nakon posljednje izvedene pjesme voditeljice su pozdravile prisutne i zahvalile na pažnji.

Novinarska skupina

Dramska skupina