NATJECANJE - Plastična (noćna) mora

Autor: Marita Čaleta, 6. 1. 2020.

Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce, u suradnji s Gradom Splitom, organizirala je natjecanje učenika u izradi kreativnih stvari od prethodno prikupljenog otpada  pod nazivom „Plastična (noćna) mora“. Ovo je natjecanje imalo za cilj promociju smanjenja stvaranja plastičnog otpada u svakodnevnom životu.

Natjecanje je dio projekta „Otpad nije smeće“ čiji je nositelj Grad Split, a koji ima za cilj informirati građane o održivom gospodarenju otpadom.

U natjecanju su sudjelovali i učenici naše škole (učenici 3.e i 6.d razreda) sa svojim kreativnim projektima.

Učenici 3.e pod mentorstvom učiteljice Maje Hajder  su naučili i izveli igrokaz Ekološka priča u kojem su istaknuli važnost očuvanja okoliša te ujedno odvajanja otpada u spremnike. Likove i pozornicu su izradili od kartona, tekstila, čepova, plastičnih predmeta.

Učenici 6.d pod mentorstvom nastavnice Marite Čaleta izradili su ukrasne posude za biljke od plastičnih boca te u njih posadili biljke. Svoj projekt su nazvali „Kada plastika procvijeta“.

Na veliko zadovoljsto učenici  3.e i 6.d za svoj trud i kreativnost nagrađeni su poklonima  odnosnom društvenim igrama koje će kako oni kažu rado igrati sa ostalim učenicima u svojoj školi.