DAN MATERINSKOGA JEZIKA

Autor: Tome Kovačević, Ivan Burić, Veronika Pejković Pivčević, 9. 3. 2020.

Međunarodni dan materinskoga jezika obilježava se 21.veljače. Materinskim jezikom izražavamo sve ono što trebamo izraziti. Neke od zamisli Međunarodnoga dana materinskog jezika su njegovanje posebnosti svakoga jezika i zauzimanje za slobodu služenja svojim jezikom.
Dan materinskoga jezika u našoj školi obilježili smo prigodnom radionicom koju su osmislile nastavnice hrvatskoga jezika Ivana Burić i Veronika Pejković Pivčević u kojoj su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda. Radionica je uključivala služenje glagoljičnim pismom, prezentaciju o jeziku i posebnostima materinskog jezika te natjecateljski dio kviz znanja. Najbolja skupina je nagrađena prigodnim slatkim paketom.