KORIZMA

Autor: Jadranka Sočo, Tome Kovačević, 25. 2. 2021.

Već smo zakoračili u drugi tjedan korizmenog hoda za Isusom. Korizma je vrijeme kada nas Gospodin poziva na obraćenje: "PRIPRAVUTE PUT GOSPODINU, PORAVNITE MU STAZE"(Mt3,3,) ovim riječima Ivana Krstitelj koji poziva svoje suvremenike a i nas.

Vrijeme korizme je vrijeme koje od nas zahtjeva da se zagledamo u sebe, svoje slabosti i pogreške i u vremenu pripreme da se pomirimo sa Bogom i onima koji su nas povrijedili, da oprostimo i drugima njihove slabosti.

Vrijeme Korizme je zahtjevno ali i milosno. Isus je prošao mnoge nedaće do Uskrsnuća i pokazao nam primjer. Nepravedno osuđen , zatajen i izdan od ljudi koje je nazvao prijateljima, nosio križ, padao pod njim, nalazio utjehu i pomoć u svom hodu do Kalvarije.

Pod [više] pročitajte humanitarnu akciju pomoći za područja stradala potresom u koju se uključila naša škola.

Unatoč boli i patnji u izdahu svog života oprostio je svima i pokazao da je ljubav jača od svakoga zla. Mi u hodu za Isusom kroz post, pokoru u djela ljubavi možemo biti njegovi učenici a i pozvani smo slijediti ga. Korizma je prilika da kroz odricanja pomognemo potrebitima. Kao što svi znamo pred kraj prošle godine našu zemlju su pogodili razorni potresi zbog čega su mnogi ostali bez svojih domova, urušeni su mnogi domovi, škole i mnogima je potrebna pomoć a među njima i djeca.

Kao i mnogo puta do sada pokazali smo otvoreno srce koje je spremno pomoći te smo se uključili u humanitarnu akciju pomoći za područja stradala potresom. Naša škola pridružila se ostalim školama naše županije koja će postati „anđeo čuvar„ određenoj školi kako bi kupili najpotrebnije; (građevinski materijal, školske klupe, knjige…….)

Svojim odricanjem pomažemo onima kojima je pomoć najpotrebnija, činimo dobro djelo i na taj način postajemo slični Isusu koji je imao sluha za ljude koji su bili u nevolji.