UZ „LAVANDA“ – 33. SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA REPUBLIKE HRVATSKE

Autor: Božena Škarica, 20. 10. 2021.

Učenička zadruga „Lavanda“  sudjelovala je na 33. smotri učeničkih zadruga Republike Hrvatske koja se održala online (5. do 8. listopada) na YouTube kanalu Hrvatske udruge učeničkih zadruga

Na ovogodišnjoj Smotri sudjelovale su  63 učeničke zadruge iz svih županija te sedam učeničkih zadruga s prezentacijama istraživačkog rada. Škola domaćin Smotre bila je OŠ Blage Zadre iz Vukovara u kojoj djeluje učenička zadruga Zlatne ruke, a iz Tavankute, Republika Srbija, predstavila se učenička zadruga iz Osnovnih škola Matije Gubca.

Pod [više] pročitajte kako i tko je predstavio našu učeničku zadrugu.

33.  smotra učeničkih zadruga i ove se godine održavala online zbog epidemioloških razloga. U 63 video praktikuma i sedam sažetaka istraživačkih radova, čiji je cilj bio kroz četiri minute pokazati izradu proizvoda, prikazana je  kreativnost i entuzijazam učenika i voditelja osnovnih i srednjih škola te centara za odgoj i obrazovanje.

I naša učenička zadruga se predstavila video uratkom predstavljanja ovogodišnjeg proizvoda – eko  nakit od epopxy smole i cvjetova lavande, ružmarina i mimoze iz našeg školskog vrta. Našu učeničku zadrugu su predstavile učenice Paola Cvijanović Vučković i Devi Ramani Najev te njihova mentorica i voditeljica sekcije - Eko nakit,  Blanša Dadić.

Odabirom [poveznice] pogledajte sve video priloge i radove sudionika ovogodišnje smotre.