DAN ZAŠTITE OKOLIŠA

Autor: Josipa Banić, 6. 6. 2017.

5. lipnja 2017. Javna ustanova za upravljanje park – šumom Marjan u sklopu programa Službe edukacije i promocije, organizirala je proslavu Dana zaštite okoliša.

U amfiteatru Dječjeg grada nastupila su djeca osnovnih eko-škola Grada Splita, a program je bio sastavljen od recitacija, igrokaza, glazbenih i zborskih nastupa. Također, cijeloga dana provodile su se različite aktivnosti: radionica crtanja kredom na asfaltu, poučne šetnje i sportske igre s Marjanskim kvizom, radionica o „marjanskim magarcima“ te radionica izrade i natjecanje u bacanju papirnatih aviona.

Našu Školu predstavljao je zbor koji je pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Ane Juranović izveo dvije pjesme. Također, na Marjanu je bila i skupina učenika uključenih u učeničku zadrugu i ekološke aktivnosti koje se provode u Školi.