SUFINANCIRANJE ŠKOLSKIH UDŽBENIKA ZA UČENIKE DRUGOG, TREĆEG I ČETVRTOG RAZREDA U ŠK.GOD. 2017./2018.

Autor: Tome Kovačević, 23. 9. 2017.

Gradonačelnik Grada Splita je 20. rujna 2017. godine donio Zaključak o sufinanciranju nabave školskih udžbenika za učenike drugog, trećeg i četvrtog razreda u školskoj godini 2017./2018. Pravo na sufinancirani iznos od 500,00 kuna imaju učenici s prebivalištem na području Grada Splita. Roditelji/skrbnici/posvojitelji/udomitelji su dužni ispunjeni Zahtjev za sufinanciranje nabave osnovnog kompleta školskih udžbenika za učenicu/ka drugog, trećeg i četvrtog razreda osnovne škole u školskoj godini 2017./2018. dostaviti razrednicima.

Pod [više] pročitajte sve o uputama i proceduri te preuzmite Zahtjev - obrazac koji je potrebno ispuniti.

Uz ispunjeni i potpisani Zahtjev obvezno je priložiti presliku osobne iskaznice jednog roditelja/skrbnika na kojoj se vidi adresa prebivališta u Splitu i presliku kartice tekućeg ili žiro računa. Roditelji /skrbnici/posvojitelji/udomitelji učenika koji su pravo na besplatne ili sufinancirane udžbenike u školskoj godini 2017./2018. ostvarili po drugoj osnovi dužni su priložiti i rješenje nadležnog tijela kojim je priznato predmetno pravo. Rok za dostavu Zahtjeva s komletiranom dokumentacijom u školu je do 6. listopada 2017.godine.

Roditelji/skrbnici/posvojitelji/udomitelji učenika koji ostvare pravo na sufinanciranje školskih udžbenika će na kraju nastavne godine školske udžbenike neoštećene vratiti u školu koju učenik pohađa, a na to se obvezuju potpisom na obrascu spomenutog Zahtjeva na kojem je otisnut tekst Izjave o obvezi vraćanja neoštećenih knjiga u školu.

Roditelji nakon što popune zahtjev dostavljaju ga razrednicima, a rok dostave ispunjenog i potpisanog obrasca u školu je do petka, 6. listopada 2017.godine.