ZLATNA VEČER MATEMATIKE

Autor: Zora Čatipović, Marina Gudelj, 11. 12. 2017.

Zlatna večer matematike održana je 5. prosinca u Etnografskom muzeju u Splitu. Tema ovogodišnje večeri bila je Moda i turizam u matematici. Ulaz u muzej bio je slobodan za sve posjetitelje koji su željeli razgledati izložene radove.

Katedrala svetog Duje, haljine izrađene origami tehnikom i koordinatni sustavi samo su neki od radova koje su sudionici napravili i izložili. Brojne osnovne i srednje škole, pa čak i neki vrtići dali su svoj doprinos u realizaciji ovog događaja.

Učenice 8. a razreda naše škole: Marijeta Drlje, Martina Borović, Jelena Ćapin, Lana Kasalo, Ivana Durdov, Tina Lovrinčević, Josipa Buljubašić i Marija Franić, sudjelovale su pod mentorstvom i vodstvom svoje razrednice i profesorice matematike Adele Buljac.

„Ovo nam je drugi put da sudjelujemo na Večeri matematike. Volimo biti dio ovakvog događaja jer inače volimo matematiku, a osim toga, ovo nam je lijepa prilika za druženje i zajedničko učenje novih stvari“, rekle su učenice 8. a razreda.

Novinarska skupina