OBILJEŽAVANJE MJESECA HRVATSKE KNJIGE U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Tome Kovačević, Mislava Kvasina, 26. 11. 2018.

U našoj je školi 7. studenog priređeno obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige. Taj smo dan obilježili malom priredbom u školskoj knjižnici s knjižničarkom Anicom Štambuk.

Priredba je započela uvodnim govorom nastavnice Hrvatskog jezika Valerije Bašić. Recitirala su se mnoga djela. Posebno su se istaknuli učenici 8. b razreda s djelima „Hrvatski jezik u mom srcu“, „Moj did“, „Škrinja moje bake“ te „Did“. Pjesmu „Čuvari Kristova groba“ izrecitirala je učenica 8. a razreda, Mia Milković. Priče o legendama svojih sela, koje su prikupile uz pomoć tamošnjeg stanovništva, te djela pod nazivom „Baš iz mog kraja“ iznijele su nam učenice 5. a razreda.

Na završetku priredbe imali smo priliku čuti djela iz knjige učeničkih radova.

Novinarska skupina