VRTIM ZDRAVI FILM

Autor: Josipa Banić, 22. 1. 2019.

Projekt Vrtim Zdravi Film dio je globalne Nestlé inicijative pod nazivom Nestlé for healthier Kids Global Programme, kojem je cilj educirati što više učenika sedmih razreda o važnosti pravilne prehrane i bavljenja tjelesnom aktivnošću, a u svrhe stjecanja pravilnih životnih navika.

Važno je da poruke Projekta usvoje učenici  sedmih razreda jer su upravo oni u životnoj fazi u kojoj formiraju svoje stavove i ponašanja te im se na ovaj način pomaže da usvoje  zdrave navike koje će biti dio njihovih života i u kasnijoj dobi.

Tijekom mjeseca siječnja, Projekt je proveden među učenicima sedmih razreda Osnovne škole Mejaši.  Nakon završene edukacije, Projekt su proveli učitelji tjelesne i zdravstvene kulture Mario Jelavić – Mitrović i Josip Jurčević. Tijekom provedbe Projekta, učenicima je održano predavanje na temu pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću te su im podijeljeni edukativni priručnici i prigodne majice.

Projekt je odobren od strane Središnjeg državnog ureda za šport, Ministarstva zdravstva te Agencije za odgoj i obrazovanje.

Edukativni materijali kreirani su od strane stručnjaka nutricionizma te su usklađeni su s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez.