DRŽAVNO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Autor: Tome Kovačević, 4. 4. 2019.

Toni Džalo ostvario sjajno 4. mjesto u kategoriji - Elektrotehnika na državnom natjecanju iz Tehničke kulture.

Od 25. do 28. ožujka 2019. godine Toni Džalo je sudjelovao na 61. natjecanju mladih tehničara 2018./2019 u Poreču za učenike osnovnih škola.  Škola domaćin natjecanja je OŠ Vladimira Nazora iz Vrsara. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo više od 6500 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske (školska/klupska razina).

Čestitke učeniku!!

Na državnom natjecanju je svoje kompetencije pokazalo 253 najuspješnija mlada tehničara Republike Hrvatske. Mladi tehničari koji svoje kompetencije usvajaju u osnovnim školama i udrugama tehničke kulture natjecat će se na državnoj razini u jednom od dvanaest područja tehničke kulture (maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije elektrotehnika, elektronika, robotika, automatika, fotografija, modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, radiokomunikacije te robotsko spašavanje žrtve).

Natjecanje se sastoji od pisane provjera znanja (u trajanju od 2 školska sata), izrade tehničke tvorevine (8 školskih sati) te predstavljanje tehničke tvorevine svakog natjecatelja (do 5 minuta).

Natjecanje organiziraju Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednice tehničke kulture, a o njegovoj provedbi brine Državno povjerenstvo.

Učenika je pratio njegov mentor Tome Kovačević.