PRVI DAN NASTAVE – SVEČANI PRIJEM PRVAŠA I OTVARANJE DOGRAĐENOG DIJELA ŠKOLE

Autor: Zora Čatipović, 11. 9. 2019.

Početak nove školske godine proslavili smo posebnim događajem. Uz tradicionalni doček naših prvaša, ovu smo godinu započeli svečanim otvaranjem dograđenog dijela škole.

Svečanosti su prisustvovali učenici naše škole, učitelji, prvaši i njihovi roditelji, a kao posebni gosti uzvanici bili su i prestavnici Grada Splita, čiji su dolazak popratili i mediji.

Voditeljice ove svečanosti bile su Mariela Guć i Marta Didić, učenice 8. a razreda, odjevene u tradicionalno ruho, koje su prvo najavile himnu naše domovine, a potom i pozdravile sve prisutne. Istaknule su vrijednost otvaranja vrata novih učionica, u kojima će stasati nova generacija sa svim svojim uspjesima, a nakon čega je i ravnateljica Josipa Banić pozdravila prvaše i poželjela im dobrodošlicu, kao i ostalim prisutnima.

Nakon govora ravnateljice, voditeljica Mariela pozvala je gradonačelnika Andru Krstulovića Oparu da se obrati prisutnima te je on, baš kao i ravnateljica, poželio sreću i uspjeh prvašima i ostalim učenicima u novoj školskoj godini.

U nastavku su uslijedile pjesme i recitacije naših učenika, predvođenih učiteljicama, „Pozdrav prvašićima“, učenika 5. b razreda, i „Prvašići, kapa dolje!“ učenika 5. d razreda, a onda je Školski zbor otpjevao pjesmu „Uz glazbu živim ja“.

Pouku o prijateljstvu prikazali su također učenici 5. b razreda u igrokazu „Reumatični kišobran“ nakon kojeg je dvoje učenika izrecitiralo pjesmu „Početak škole“.

Za kraj plesna skupina Vruća čokolada izvela je svoju plesnu točku, a Zbor naše škole svoju Himnu.

Voditeljice su pozvale sve uzvanike da se pridruže završnom dijelu ove svečanosti, otvaranju nadograđenog dijela škole, u kojem će prvašići i njihovi učitelji zajedno krenuti u nove avanture.

Novinarska skupina

Foto-skupina