OTVOREN ŠPORTSKO - REKREACIJSKI CENTAR MEJAŠI!

Autor: Josipa Banić, 16. 9. 2019.

U petak, 12. rujna 2019. svečano je otvoren novi Športsko-rekreacijski centar Mejaši. „Dica s Mejaša“ dobila su tako u blizini svoje škole nogometno i košarkaško igralište na kojima će se moći igrati, vježbati, trenirati - brusiti svoje sportske talente.

Ponosni smo što su organizaciji svečanog otvaranja pridonijeli i naši učenici. Program su vodile članice dramsko-literarne skupine Antea Tolj i Marija Tomičić. Sara Županović otpjevala je Lijepu našu i pjesmu Daleke obale Mojoj lijepoj zemlji Hrvatskoj, hrvatsku neslužbenu sportsku himnu. Umjetničko-sportske vještine pokazali su nam plesna skupina Vruća čokolada i Splitske mažoretkinje čije su članovi i članice učenici OŠ Mejaši.

I prve utakmice na novim terenima odigrali su učenici naše Škole. Na nogometnom terenu svoje su snage odmjerile nogometne reprezentacije smjene A i smjene B, a na košarkaškom terenu, za pobjedu su se borile dvije ekipe naših odbojkašica.

Posebno nam je zadovoljstvo što je čast izvođenja prvog počasnog udarca pripala učenici Dini Šestak, kapetanici odbojkaške ekipe OŠ Mejaši. Tu su čast naše odbojkašice itekako zaslužile svojim uspjesima protekle nastavne godine osvojivši, pod vodstvom učitelja Marija Jelavića-Mitrovića, prva mjesta na Gradskom, Županijskom i Međužupanijskom natjecanju te veliko treće mjesto na Državnom natjecanju u odbojci.

Ne sumnjamo kako će „mejaška dica“ uživati u svojim novim terenima i vjerujemo da će se  i među njima pronaći koje novo sportsko ime koje će svoj Grad i svoju Zemlju učiniti ponosnima kao i njihovi brojni splitski prethodnici.

Svečanom otvaranju radovali su se brojni Mejašani, i mlado i staro, zajedno  sa svojim dragim gostima. Povodom ovog lijepog događanja na području ove gradske četvrti, prigodne su riječi svima okupljenima uputili predsjednik Gradskog kotara Mejaši, Vice Mihanović i gradonačelnik grada Splita, Andro Krstulović Opara. Gradonačelnik je izrazio svoju radost kazavši kako su djeca najljepša slika Mejaša. Zaželio je djeci puno uspjeha i veselja na novim športskim terenima i uputio ih da ih čuvaju kako bi i iduće generacije mogle u njima uživati. Nove je športske terene blagoslovio don Josip Ulić.

Dramsko - literarna skupina