VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA

Autor: Josipa Banić, 28. 10. 2019.

U petak,  25. listopada 2019. u suradnji s Javnom vatrogasnom postrojbom Split u našoj Školi, izvedena je vježba evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika.

Cilj vježbe bio je provjera Plana evakuacije i spašavanja  te provjera osposobljenosti  djelatnika i učenika za postupanje u slučaju izvanrednih situacija prema predviđenim planovima evakuacije. Promatrala se i provjeravala brzina i učinkovitost same evakuacije iz zgrade kako bi u slučaju stvarne potrebe (potres, požar, ostale nesreće…) bilo što je moguće organiziranije i brže izvršiti evakuaciju zgrade.

Nakon izvršene vježbe evakuacije, učenici razredne nastave imali su priliku pričati s vatrogascima i razgledati vatrogasno vozilo.