SUSRET MEĐUŽUPANIJSKE SURADNJE PODRUŽNICA HUUZ-a

Autor: Tome Kovačević, Blanša Dadić, 13. 12. 2019.

U petak, 6. prosinca 2019. u OŠ Ivan Duknović, Marina, PŠ Vrsine, održao se Susret međužupanijske suradnje Podružnica HUUZ-a Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.

Nakon obilaska Marine uz stručno vodstvo nastavnice Tee Matijaš Pereža, sudionici ovog susreta su u PŠ Vrsine poslušali predavanje o ljekovitom bilju u prehrani (Vinka Rinčić, nutricionist). Održane su i radionice "Okitimo grančice" (Nina Radić, vanjski suradnik UZ Biljni biseri, Vrsine i Dijana Ančić, UZ Konoba, Blato) i "Božić nam kuca na vrata" (Dijana Rinčić, UZ Biljni biseri, Vrsine i Ružica Karadža, DV Cvrčak, Vrsine) na kojima su sudionici izrađivali božićne ukrase od prirodnih materijala. Iz naše UZ Lavanda na ovom susretu sudjelovale su učenice 7. razreda Marijeta Munivrana, Petra Kiara Jurčić, Laura Ljubičić, Ana Čubrilo i Vini Džalo.