NATJECANJE - ČITANJEM DO ZVIJEZDA

Autor: Tome Kovačević, Matija Sovulj, 21. 1. 2020.

Ove školske godine smo obilježili dva natjecanja u čitanju knjiga. Prvo natjecanje Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2019. godine je osvojila Nina Peljić (čestitamo Nini na prvom mjestu).

Drugo natjecanje je bilo dio Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda“ za osnovne škole, gdje je sudjelovalo sedam učenika. Natjecanje je provedeno 14.1. i prvo mjesto je osvojila učenica Ljubica Rajčić, drugo mjesto učenica Gabrijela Drlje i treće mjesto učenik Luka Mrčela. Njih troje čine tim za daljnje županijsko natjecanje koje će se održati  5. ožujka 2020.

Hvala svima na sudjelovanju.

Tema ovogodišnjeg natjecanja Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja je "Između stvarnosti i fantazije". Učenici su morali pročitati sljedeće naslove:

1. Harry Potter i kamen mudraca, J. K. Rowling
  2. Nikadgrad : Kušnje Morrigan Crow, Jessica Townsend
  3. Zmaj ispod Staroga grada, Krunoslav Mikulan

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.