PROJEKTNI DAN „U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH“

Autor: Tome Kovačević, Marita Čaleta, Matea Doždor, 6. 5. 2022.

Naša je škola 6. travnja obilježila Projektni dan. I ove je godine tema bila povezana s ekologijom i zdravljem pa su tako s temom U zdravom tijelu zdrav duh sudjelovali svi učenici i njihovi učitelji u ovom danu.

Naši su učenici i ove godine pokazali vještinu povezivanja kreativnosti i znanja te je još jednom uspješno predstavili na ovogodišnjem Projektnom danu. Pod [više] pročitajte tekst Novinarske grupe, pogledajte fotografije koje su napravili i oblikovali članovi foto skupine te video uratke i prezentacije s Projektnog dana.

Svi su razredi projekt obilježili vrlo kreativno. Počevši od trećih razreda koji su prigodno obrađivali pjesmu Šporki Roko, izrađivali plakate, igrali igre i time istaknuli važnost brige o zdravlju, preko četvrtih razreda koji su izrađivali prezentacije na temu zdravlja i čitali mudre izreke o istom, do prvaša kod kojih je projekt obilježen piramidom zdrave prehrane i slikovnicom o zdravlju.

U višim razredima učenici su se odlučili na drugačiji pristup ovom danu. Tako su uz prezentacije igrali nekadašnje igre baka i djedova, isticali važnost i hranjivu vrijednost voća i povrća, dok su sedmi razredi obilježili Projektni dan izradivši vunenoga čovjeka. Osmi su razredi temu zdravlja prikazali mjerenjem dnevnoga unosa kalorija i izradom knjiga o zdravstvenim temama.

Novinarska skupina

Pogledajte fotografije s Projektnog dana - Foto skupina