> Eko škola

MEĐUNARODNI DAN MAJKE ZEMLJE (22.4.)

Autor: Marita Čaleta, 20. 4. 2021.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje 2021 g., učenici naše škole sudjelovali su u projektu koji organizira Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce. Tema 51. svjetskog Dana planeta Zemlje ove je godine „Restore Our Earth“, a cilj je potaknuti sve ljude da uvide realnost i prisutnost klimatskih promjena te ih motivirati na veće zalaganje i promjene koje će doprinijeti boljitku svih nas.  Plan Udruge Sunce je „obnoviti“ našu Zemlju kroz tri razine, za tri uzrasta: „Obnovimo sebe“, „Obnovimo kopno“ i „Obnovimo more“. Naši učenici sudjelovali su u 2. razini „Obnovimo kopno“. Videozapis sa temom "Biootpad" koji su izradile učenice 6.a razreda Laura Bedrica, Sara Bilić, Karla Erceg i Ema Pejić prema kriteriju četveročlanog žirija za ocjenjivanje osvojio je najviše bodova. ČESTITAMO!

Učenik 6. d razreda Marko Mikulić izradio je prezentacije sa temom " Dan planeta Zemlje" i " Kampanja o pametnom recikliranju". Učenici 7. d razreda Gabrijela Drlje, Ani Mastalić, Antea Tolj i Andrej Topić su svoje sudjelovanje iskazali kroz eko crteže, plakate i prezentacije kao i učenice 8.a razreda Julija Cvitković i Lucijana Pisturić koje su također izradile eko plakate.

Nagrađeni učenici su osvojili edukativni izlet u Milnu na otoku Braču, višekratne boce za vodu (BIOROOT) te minikomplete ekoloških biorazgradivih folija od voska (Pčelarko).

Nagrađeni rad videozapis možete pogledati na poveznici.

Ovo su neki od radova naših učenika koji su sudjelovali u projektu.