> Eko škola

"MI JEDEMO ODGOVORNO" -projekt

Autor: Marita Čaleta, 20. 2. 2017.

U sklopu projekta "Mi jedemo odgovorno" učiteljica Katija Lucić je sa učenicima 1.c razreda provela još jednu vrijednu radionicu pod nazivom MALI POLJOPRIVREDNICI.

Radionica je realizirana sadnjom  različitih povrtnih kultura (netretirano sjeme) te praćenje rasta i razvoja biljaka.

Opis radionice: učenici su u posudice posadili odabranu  povrtnu kulturu (netretirano sjeme mrkve)

Cilj radionice: učenici su pratiti rast i razvoj biljaka te spoznali važnost odabira lokalno uzgojenih namirnica u svrhu očuvanja zdravlja kao i razvijanja svijesti o tome kako prozvodnja hrane prirodnim putem  nema negativnih učinaka na klimu i bioraznolikost, općenito na Zemlju,  od proizvodnje hrane neprirodnim putem

Učenici  su crtali i fotografirali viđeno.

Svrha radionice je poticanje svijest kod učenika o važnosti prehrane lokalnim, sezonskim po mogućnosti   organskim namirnicama, te je važno razvijati svijest o mogućnostima  samostalnog uzgoja hrane.