> Eko škola

DODIJELJENE NAGRADE U OKVIRU PROJEKTA „ZDRAV ZA 5“

Autor: Tome Kovačević, Marita Čaleta, 11. 6. 2013.

Projekt „Zdrav za 5“ osmišljen je u svrhu prevencije ovisnosti te promocije pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži, podizanja razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline te podizanja razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti. Učenici O.Š. Mejaši su sudjelovali u kategorijama: predmet od recikliranog materijala, pjesme na temu zaštite okoliša te u kategoriji Projekt na temu: „Kako da naša škola postane ekološki osviještena“

Zamjenik župana Luka Brčić, na dan otvorenja „Izložbe učeničkih radova“ u sklopu provedbe druge komponente projekta „Zdrav za 5“ dodijelio je predstavnicima škola Zahvalnice za sudjelovanje te Priznanja učeničkim radovima za osvojeno 1., 2. ili 3. mjesto. Projekt „Zdrav za 5“ osmišljen je u svrhu prevencije ovisnosti te promocije pro-socijalnog, preventivnog i zaštitnog djelovanja uz razvijanje socio-emocionalnih vještina kod djece i mladeži, podizanja razine svijesti o vlastitoj ulozi u očuvanju životne, školske i radne okoline te podizanja razine samosvijesti o odgovornosti u očuvanju vlastitog i tuđeg zdravlja i sigurnosti. Ovo je pilot projekt Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva zdravlja i Ministarstva zaštite okoliša i prirode, a ciljana skupina su učenici 8. razreda osnovnih te 1. i 2. razreda srednjih škola.

Zamjenik Brčić pohvalio je sve sudionike u projektu, a posebice one nagrađene: „Zahvaljujemo što ste se toliko potrudili i pokazali svojim vršnjacima kako se voli priroda, a samim tim i čovjek. Jer tko ne voli prirodu, ne voli ni čovjeka.“

Izvješće o sudjelovanju osnovnih i srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije u provedbi druge komponente Projekta "Zdrav za 5"

Učenici O.Š. Mejaši su sudjelovali u kategorijama:

• predmet od recikliranog materijala
  • pjesme na temu zaštite okoliša
  • u kategoriji Projekt na temu: „Kako da naša škola postane ekološki osviještena“

Predmet od recikliranog materijala, „LIGNJA“, rad naših učenika pod vodstvom nastavnice Maje Bašić je osvojila drugo mjesto. Projekt „Stop plastičnim vrećicama“ pod vodstvom nastavnice Josipe Banić je osvojila treće mjesto u kategoriji Projekta.

Naša škola je kao nagradu za sudjelovanje u projektu dobila na dar sadnicu masline, koju će učenici zasaditi u školskom vrtu.

Kao završnica projekta, u školi je provedena i akcija uređenja okoliša i školskog vrta.

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.