ODRŽANE KREATIVNE RADIONICE ZA VODITELJE UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Josipa Banić, 13. 12. 2010.

11. prosinca 2010. u organizaciji HUUZ – a u OŠ „Mejaši“ u Splitu održane su radionice za voditelje i suradnike učeničkih zadruga iz Zadarske, Šibensko- kninske, Dubrovačko – neretvanske i Splitsko – dalmatinske županije.

Nakon uvodnog dijela u radionice kojeg je održala  Mirjana Jerčić, ravnateljica OŠ „Mejaši“ Split i voditeljica međužupanijskog stručnog vijeća za učeničke zadruge za županije 13,15, 17 i 19. pristupilo se praktičnim radionicama:

1. Kreativna radionica – ukrasi od konopa (voditeljica: Mira Jurenić Mahić, prof.lik.kulture, UZ  Grlica, OŠ Pojišan, Split)
  2. Božićne radosti od gline (keramika) (voditeljice: Snježana Čotić, prof.lik.kulture i Zrinka Matulović, prof., UZ Radišni mravi, COO Juraj Bonači, DC Firule, Split)

Odaziv radionicama bio je velik te je sudjelovalo oko 40 voditelja učeničkih zadruga.