UZ "LAVANDA" NA XXIII. ŽUPANIJSKOJ SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Josipa Banić, 11. 5. 2011.

Na ovogodišnjoj županijskoj Smotri učeničkih zadruga koja se održala 9. svibnja 2011. na splitskoj Rivi, UZ „Lavanda“ osvojila je 2. mjesto. Zato ćemo svoj rad predstaviti i na državnoj Smotri učeničkih zadruga koja  će se održati u Opatiji.

Na Smotri smo predstavili rad novih sekcija. Prva sekcija je proizvodnja eteričnog ulja postupkom destilacije. Učenica Anđela Čavčić objasnila je postupak destilacije u izloženom destilatoru, a učenik Mario Jerčić prikazao je odvajanje dobivenog eteričnog ulja lavande od aromatske vode u lijevku za odjeljivanje.

Druga sekcija koju smo predstavili je proizvodnja losiona poslije brijanja. Sekciju su predstavili učenici Nena Buljubašić i Domagoj Balić, a prikazali su odvajanje lavande od alkohola te objasnili daljnji tijek dobivanja losiona.