1.HAND - Heritage Artcraft Nature Domestic Festival

Autor: Josipa Banić, 24. 11. 2014.

1. HAND – Heritage Artcraft Nature Domestic Festival održao se u Dioklecijanovim podrumima od 12. do 16. studenog 2014. Festival je održan u organizaciji tvrtke SPALATUM D.M.C. d.o.o. Split,  gradske agencije za destinacijski management.

Ova specijalizirana manifestacija imala je za cilj predstavti bogatstvo baštine, tradicijskih obrta, autohtonih proizvoda i zdrave hrane. Osim sajamskog dijela u okviru HANDA održale su se i brojne prezentacije, promocije i degustacije proizvoda. Sajam je bio izložbeno-prodajnog karaktera.

Priliku za predstaviti svoje proizvode dobile su i učenilke zadruge. Učenička zadruga“Lavanda“ predstavila je  svoje proizvode prvog dana Sajma, a samu svečanost otvaranja uveličala je svojim nastupom i folklorna skupina naše Škole.