XXII. MEĐUŽUPANIJSKA SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA

Autor: Josipa Banić, Gordan Lovrić, 15. 6. 2010.

31. svibnja 2010. u Podgori je održana XXII. međužupanijska smotra učeničkih zadruga (Splitsko – dalmatinska i Dubrovačko – neretvanska županija).

Domaćin ovgodišnjeg susreta bila je Osnovna škola don Mihovila Pavlinovića iz Podgore. Naša učenička zadruga  “Lavanda” je i ove godine predstavila svoje proizvode: maslinovo i lavandino ulje, mirisne sapune i svijeće, buhač… Također, predstavili smo i rad  dviju novih sekcija: tekstilne i malih vezilja.  Rad naše zadruge predstavili su učenici: Antonia Maslov, Anđela Babaja, Klara Bosnić, Jozo Šarić i Mario Čagalj. Štand nam je bio vrlo posjećen te smo nakon rada prosudbenog povjerenstva proglašeni pobjednicima ovogodišnjeg susreta. To nam je omogućilo sudjelovanje na XXII. državnioj smotri učeničkih zadruga koja će se održati u Podgori.

Nešto o Zadruzi...