> O školi  > Natjecanja

21. GRADSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

Autor: Marita Čaleta, 16. 3. 2017.

Ovogodišnje Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održalo se 11. ožujka 2017. u Osnovnoj školi Visoka u Splitu. Natjecanju je pristupilo 19 splitskih osnovnih i srednjih škola, čije su ekipe bile podijeljene u kategorije podmladak i mladi.

Ekipu OŠ Mejaši činile su učenica 7.A razreda Marija Franić, te učenice 8.A razreda Lucijana Žamić-vođa ekipe, Tina Bakota, Ana Bosnić, Nela Marin i Lana Mihanović.

Ekipa naše škole osvojila je visoko treće mjesto!

Natjecanje je obuhvatilo pismeni dio o poznavanju pokreta Crvenog križa, ljudskim pravima i pravima djece, zatim dio iz poznavanja prve pomoći te praktični dio pružanja prve pomoći na dva radilišta koja su simulirala stvarne situacije nezgoda sa po tri ozlijeđene osobe.

Cilj ovog natjecanja je stjecanje samopouzdanja, te poučavanje djece i mladih  vještinama kojima će možda jednog dana nekom drugom spasiti život.