> O školi  > Natjecanja

KLOKAN BEZ GRANICA

Autor: Gordan Lovrić, 21. 3. 2009.

Dana 19. ožujka 2009. godine u 12 sati i 30 minuta i u našoj Školi provedeno je Međunarodno matematičko natjecanje ''Klokan bez granica''. Ono ima za cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture među mladima te motivirati učenike da se matematikom bave i izvan redovnih školskih programa.

Posebna zanimljivost je činjenica da je ovo najveće školsko natjecanje svijeta jer se provodi u 42 zemlje i u njemu sudjeluje više od 6 000 000 učenika osnovnih i srednjih škola, a provodi se u isto vrijeme u svim zemljama sudionicama.

Možemo se pohvaliti da se od 580 učenika naše Škole čak 181 učenik prijavio za sudjelovanje i to:

- 47 učenika u skupini L = Leptirići (učenici drugih i trećih razreda OŠ)

- 64 učenika u skupini E = Ecolier  (učenici četvrtih i petih razreda OŠ)

- 70 učenika u skupini B = Benjamim (učenici šestih i sedmih razreda OŠ)

Svim učenicima koji su danas sudjelovali na natjecanju želimo dobar uspjeh i pozivamo ih na novi susret u ožujku 2010. godine.