> Projekt

PROJEKT "NAŠE UŽANCE - OBIČAJI NAŠEGA KRAJA"

Autor: Maja Bušić, Marina Gudelj, Antonela Burić, Lidija Brkan, 27. 5. 2022.

U godini koja je osobito važna za našu Školu jer Škola slavi 40 godina, učenici su se, vođeni učiteljicama, uključili u projekt Centra izvrsnosti, Naše užance, i istražili običaje područja na kojem je izgrađena škola.

Želja je bila fokusirati se na područje Mejaša, naselja koje je raslo i razvijalo se skupa sa Školom kao svojim središtem.

Učenici s dodatne nastave Hrvatskog jezika i Jezikoslovne radionice tražili su stanovnike područja, govornike koji će im ispričati nešto o običajima, doseljavanju Splićana na ovo područje, o dječjim igrama i izradi nekih starih igračaka.

Kako su na Mejašima u prošlosti bila polja Splićana, učenici su, inspirirani starim Splitom, na likovnom izradili kolaže splitskih nošnji, a naša školska klapa uvježbala je tradicionalne pjesme ovih područja.

Učenike su vodile učiteljica Hrvatskog jezika Marina Gudelj, učiteljica likovne kulture Maja Bušić i učiteljica glazbene kulture Antonela Burić.

Na kraju projekta, učenici su s mentoricama radove složili u kratki, istraživački dokumentarni film.