TERENSKA NASTAVA 2.c - DAN ZA 5!

Autor: Zora Čatipović, KATIJA LUCIĆ, 16. 5. 2018.

Učenici 2.c razreda su u pratnji učiteljice, mama dobrovoljki, gospodina Željka Petrovića, predsjednika Udruge Zdravi grad  i tete Maje, učiteljice kuhanja u Zdravom gradu, posjetili eko poljoprivredno imanje u Planom kraj Trogira.

Voditelji eko imanja pričali su o nam o eko imanju, eko hrani i ekološkom načinu uzgoja hrane (priprema, sjetva, rast, zaštita, berba…) s naglaskom na namirnice koje oni uzgajaju. Potom su se učenici i sami okušali u branju jagoda čija je sezona upravo započela te naravno u degustaciji istih.  Na kraju posjeta zahvalili smo se domaćinima i krenuli  na sljedeće odredište, prema Malačkoj. Tamo smo šetali ekološkom poučno-rekreacijskom stazom do odmorišta pored kojega se nalazi krško jezero u čijoj je blizini izvor pitke vode.  Na odmorištu poučno-rekreacijske staze, voditelji grupa Dah, San, Hod, Hrana, Zdravkići i Bolkići su sa svojom grupom imali kratku prezentaciju, potom smo odradili DO IN vježbe, nakon čega je uslijedila eko marenda i slobodne aktivnosti do završetka izleta. Bio je to zanimljiv i poučan dan izvanučionične nastave, a detalje pogledajte na fotografijama.

nastavnica Katija Lucić

Razredi

Popis razreda, sa poveznicama na njihove stranice i rasporede:

Razred 2a
Razred 2b
Razred 2c
Razred 2d
Razred 2e
Razred 2f

Možete pogledati i razrede iz prošlih školskih godina.

Priloženi dokumenti:
Skolski list - Mejasi3.pdf