ZAPISNIK SA SASTANKA VIJEĆA RODITELJA 28.05.2014

Autor: Tome Kovačević, 3. 7. 2014.

Dnevni red:

1. Usvajanje zapisnika sa protekle sjednice Vijeća roditelja
  2. Odabir udžbenika
  3. Ekskurzija
  4. Upisi u srednju školu
  5. Ostalo

Sastanku je nazočilo  19 roditelja i gđa. Ravnateljica.

Ad 1)

Zapisnik sa protekle sjednice Vijeća roditelja je nakon čitanja jednoglasno usvojen.

Ad 2)

Gospođa Ravnateljica je Vijeću roditelja objasnila kako do 31. Svibnja 2014.god. treba biti zaključen odabir udžbenika, te da je potrebno upoznati Vijeće roditelja sa udžbenicima kako bi se dobila suglasnost s odabranim udžbenicima. Gđa. Ravnateljica je objasnila roditeljima da su svi udžbenici  novi, te da su po cijeni slični. Na predmetnim aktivima izabrani su udžbenici koji će se koristiti iduće četiri školske godine.

Profesori razredne nastave ( od 1. – 4. Razreda ) predali su popis odabranih udžbenika i potpisali ga. Ravnateljica ga je pročitala Vijeću roditelja, a Vijeće ga je jednoglasno prihvatilo.

Profesori predmetne nastave ( od 5.-8. Razreda) također su predali  popis udžbenika iz obveznih i izbornih predmeta. Nakon što je pročitan popis udžbenika Vijeće roditelja ga je jednoglasno usvojilo.

Ad 3)

Škola u prirodi- četvrti razredi su u „školi u prirodi“. Posjetili su NP Plitvička jezera, NP Risnjak, NP Krka, te PP Velebit.

Učenici osmih razreda idu na ekskurziju nakon završetka nastavne godine, tj. od 14. 06.-19. 06. 2014.godine. posjetit će Vukovar.

Ad 4)

Učenici osmih razreda pripremaju se za upise u srednju školu. Upisi su elektronički, te ukoliko koje dijete nema pristup internetu neka se obrati razredniku/ci, jer će mu škola osigurati pristup internetu u prostorijama škole. Kako bi što bolje djecu i roditelje upoznali sa upisima razrednici idu na dodatne edukacije.

Ove godine došlo je do nekih promjena kod elektroničkih upisa ( broj programa kod odabira, nema donjeg praga kod upisa u srednje škole, promijenjena su pravila za sportske programe), stoga molimo roditelje djece koja se ove godine upisuju neka obrate pozornost.

U školi je bilo predstavljanje srednjih škola. Učenici su prisustvovali predstavljanjima. Posjećenost je bila dobra. Najslabiji odaziv bio je na predstavljanju graditeljske škole.

Ad 5)

Izgradnja na Kili- na Kili nema vrtića, igrališta, a s obzirom da je u planu izgradnja velikih stambenih zgrada ubrzo će se stvoriti potreba za izgradnjom i nove škole. Gospodin Tihomir Barić, predsjednik Vijeća roditelja predložio je da se u ime Vijeća roditelja pošalje službeni dopis dogradonačelniku i pročelnici za odgoj i obrazovanje kako bi imali u vidu da će uskoro nastati potreba za tim ustanovama.

Građanska inicijativa „Karepovac“ organizira mirni prosvjed 31. 05. 2014.godine ispred ulaza na Karepovac. Ove godine navršava se 50 godina privremenog odlagališta otpada. Cilj prosvjeda je mirnim putem tražiti hitnu sanaciju Karepovca.

Građanski odgoj- od iduće školske godine građanski odgoj ulazi kao redovna nastava u šeste razrede ( 1 sat tjedno). Građanski odgoj u sedmim i osmim razredima održavat će se u sklopu sata razredne zajednice.

Sastanak je završen u 19:30.

Zapisničar:                                                              Predsjednik Vijeća roditelja:

Dragica Vidović                                                                  Tihomir Barić