OSIGURANJE PREHRANE DJECE

Autor: Tome Kovačević, 16. 9. 2016.

Nastavno na projekt „Osiguranje prehrane djece u osnovnim školama u 9 hrvatskih županija za školsku godinu 2016./2017.“ zaklade Hrvatska za djecu obavještavamo Vas da smo ušli u slijedeću fazu projekta u kojoj se od nas očekuje da dostavimo podatke o stvarnim potrebama učenika za pokriće troškova školske prehrane u školskoj godini 2016./2017.

U cilju ostvarivanja prava na dodjelu potpore za osiguranje prehrane učenika slabijeg imovinskog stanja u osnovnim školama Grada Splita, molimo da nam najkasnijedo utorka 20. rujna 2016. godine, do kraja radnog dana dostavite:

• Prikupljenu dokaznu dokumentaciju
  • Ispunjeni obrazac Popis krajnjih korisnika (učenika)
  • Ispunjeni obrazac Podataka o stvarnim potrebama – ZHZD prehrana UDFS prilog 5 ugovoru

Podaci o stvarnim potrebama predstavljaju stvarne i konačne potrebe za pokriće troškova školske prehrane u školskoj godini 2016./2017. za učenike slabijeg imovinskog stanja, a koji dolaze iz obitelji čiji prihod po članu kućanstva ne prelazi iznos od 2.000,00 kn, a koje potrebe su u ime učenika tj. krajnjih korisnika iskazali i potrebnom dokaznom dokumentacijom dokazali njihovi roditelji (odnosno zakonski zastupnici, posvojitelji ili udomitelji).

Potrebno je dostaviti:

Prikupljenu dokaznu dokumentaciju na adresu Grad Split, Služba za obrazovanje i znanost, Obala kneza Branimira 17 (popis tražene dokazne dokumentacije nalazi se u Uputama u privitku)

Ispunjeni obrazac Popis krajnjih korisnika (učenika) u excel tablici i to imenom i prezimenom te pripadajućim OIB-om, a koji su valjano ispunili sve navedene uvjete i dostavili svu potrebnu dokaznu dokumentaciju (na mail: mate.omazic@split.hr i ruzica.radic@split.hr )

Ispunjeni obrazac Podataka o stvarnim potrebama – ZHZD prehrana UDFS prilog 5 ugovoru (zbirni podaci na razini škole) – S obzirom da Zaklada neće razmatrati i prihvati podatke za one osnovne škole koji budu nepotpuni, odnosno za koje osnovne škole ne budu valjano ispunjeni svi predviđeni stupci / ćelije u excel tablici, odnosno obrascu Podataka o stvarnim potrebama bitno je ispuniti sve predviđene podatke. Podaci o stvarnim potrebama predstavljajustvarne i konačne potrebe za pokriće troškova školske prehrane u školskoj godini 2016./2017. za krajnje korisnike, a koje potrebe su u ime krajnjih korisnika iskazali i potrebnom dokaznom dokumentacijom dokazali njihovi roditelji – (na mail: mate.omazic@split.hr i ruzica.radic@split.hr)

Napominjemo da su škole obavezne detaljno pregledati i sistematično obraditi sve prikupljene podatke i dokaznu dokumentaciju vezano za stvarne potrebe krajnjih korisnika te temeljem prikupljene dokazne dokumentacije za svakog pojedinog potencijalnog krajnjeg korisnika utvrditi da li su svi uvjeti ispunjeni kako bi isti uistinu postali krajnji korisnici.

U privitku:

• Upute_za_roditelje - Zaklada Hrvatska za djecu