> Knjižnica

RADIONICE U NAŠOJ KNJIŽNICI

Autor: Rita Karačić, 26. 3. 2021.

U knjižnici su se održavale radionice od 11. mjeseca ove školske godine. Mjere opreza koje su na snazi zbog pandemije uzrokovane korona virusom ne dozvoljavaju veći broj okupljanja. Stoga su radionice su u radionicama sudjelovala najviše po 4 đaka iz istog razreda.

Prva radionica bila je vezana uz izradu vaza i ruža od dotrajalih i otpisanih knjiga. Održavala se svaki dan kroz cijeli jedanaesti mjesec i sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda. Danas naše vaze i ruže krase atrij škole.

8. prosinca, Lucijana Pisturić i Julija Cvirković, obje učenice 8.a, razreda napravile su božićno drvce od knjiga koje je krasilo našu knjižnicu u adventskom vremenu.

U veljači, u knjižnici su bile dvije radionice u jednom danu. U prvoj su sudjelovale učenice 4.a razreda, a u drugoj učenice 5.e razreda. Izrađivali smo držače za olovke i vaze od starih boca i otpisanih knjiga decoupage tehnikom. Vaze i držači su u našoj knjižnici.

Učenice 4.a razreda su u veljači izrađivale i bojale glagoljična slova za oznake knjiga u knjižnici.

U ožujku su započele lutkarske radionice. Učenik Mateo Topić iz 4.a razreda najviše je sudjelovao u izradi lutki Bibija i Durice po istoimenim likovima iz stripa Durica I. Bednjaneca.

U izradi lutki sudjelovale su i učenice Ema Žilić, Paola Ugrin, Pavla Sablić, Emanuela Progomet, Nikolina Pisturić, Ivana Zoraja i Ema Bilić. One su ujedno i pripremaju za izvedbu lutkarske predstave Durica za učenike drugih i trećih razreda.

Učenice Sara Bilić, Mia i Nika Baškarad  iz 5.c, Marta Radoš iz 4.c te Karmen Svaguša iz 4.e razreda i Ivan Topić i 8.d razreda također su izrađivali lutke.

lutke su izrađivane od spužve, vune i  stare odjeće namijenjene recikliranju.

Učenici Mia Baškarad i Roko Vidović  iz 5.c također vježbaju i pripremaju predstavu Durica.

održat će se u srijedu, 24. travnja 2024., s početkom u 19:30 sati u maloj dvorani.