NIKO BARIĆ – NAJBOLJI UČENIK OŠ MEJAŠI

Datum objave: 17. svibnja 2024.

U koncertnoj dvorani Ive Tijardovića u Splitu, 9. svibnja 2024., održana je svečana proslava Dana Europe. Tom prigodom, Grad Split je po prvi put dodijelio nagrade zaslužnim učenicima osnovnih i srednjih škola te na taj način nagradio njihov trud, zalaganje i izvrsne rezultate. Ove godine, na preporuku škola, gradonačelnik Splita, gosp. Ivica Puljak, podijelio je nagrade za 28 osnovaca i 26 srednjoškolaca. Nagrade koje su učenici dobili uključuju novčanu nagradu Grada Splita, po dvije godišnje pretplate GKM – a te posebne suvenire koje su izradili štićenici COO Juraj Bonači, Split.

U našoj Školi, zasluženu nagradu,  dobio je učenik Niko Barić!

Na poziv Garda Splita, škole su trebale predložiti učenika koji će dobiti nagradu te  obrazložiti svoj odabir.

Obrazloženje odabira učenika Nike Barića

Niko Barić iznimno je nadaren i svestran učenik osmoga razreda Osnovne škole Mejaši.

Temeljit i predan odnos prema radu ogleda se i u činjenici da je učenikovo školovanje popraćeno isključivo izvrsnim ocjenama svih osam godina.

Svoja znanja i talente uspješno je pokazivao  na mnogobrojnim natjecanjima školske i županijske razine, a tijekom školske godine 2023./2024. sudjelovao je na sljedećim natjecanjima:

• županijska razina Natjecanja iz matematike,
  • županijska razina Natjecanja iz povijesti  (2. mjesto),
  • županijska razina Natjecanja iz engleskoga jezika (3. mjesto),
  • županijska razina Natjecanja iz informatike (2. mjesto),
  • županijska razina Natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske (kategorija: Robotsko spašavanje žrtve; 1. mjesto).

Uspjehom na županijskim razinama učenik je ostvario pravo sudjelovanja na sljedećim razinama državnog natjecanja:

• državna razina Natjecanja iz  engleskog jezika,
  • državna razina Natjecanja iz informatike,
  • državna razina Natjecanja mladih tehničara Republike Hrvatske,
  • dok mu je državno natjecanje iz povijesti izmaklo za samo jedan bod.

Učenik je sudjelovao i na Sudoku natjecanju, najvećem projektu Hrvatske Mense. Također, sudjelovao je i u ekipnom natjecanju iz matematike – MAT liga.

Pohađa sate robotike u udruzi Inovatic te uspješno sudjeluje na svim natjecanjima.

Učenik pohađa Centar izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije te će u mjesecu svibnju sudjelovati na  međunarodnom natjecanju RoboCup Junior OnStage koje će se održati u Austriji.

Niko Barić uzoran je učenik koji svojim ponašanjem i pristupom radu može bit primjer svim ostalim učenicima.

Ovome možemo dodati još i da je Niko nakon prijedloga za Nagradu nastavio ostvarivati izvrsne rezultate i to:

• 3. mjesto na državnoj razini Natjecanja iz informatike,
  • 5 mjesto na državnoj razini Natjecanja iz  engleskog jezika,
  • 2. mjesto na  međunarodnom natjecanju RoboCup Junior OnStage (CI SDŽ).

Čestitamo našem Niki, njegovim roditeljima i nastavnicima!

ŽUPAN PRIMIO NAGRAĐENE UČENIKE

I ove godine, u dvorani Medicinskog fakulteta u Splitu, održano je tradicionalno primanje za učenike i mentore iz škola Splitsko-dalmatinske županije koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima iz znanja i struke u 2023./2024. školskoj godini ostvarili uspjeh...