NAŠE RUKOMETAŠICE NAJBOLJE U ŽUPANIJI!

Datum objave: 14. svibnja 2024.

Dana 14. svibnja 2024. godine u sportskoj dvorani na Gripama sastale su se četiri najbolje ekipe naše županije, a to su OŠ Mejaši, OŠ Trilj, OŠ Hvari te OŠ Lučac. U uzbudljivoj polufinalnoj utakmici naše su cure pokazale karakter te pobijedile vrlo dobru ekipu OŠ Hvar rezultatom 15 – 14. U finalu smo rutinirano svladali učenice OŠ Trilj rezultatom 17 – 11. Najbolja igračica turnira je ujedno i naša kapetanica Nika Kalinić koja je u dvije utakmice županijskog prvenstva postigla 19 pogodaka. Čestitamo!!!

U subotu 11. svibnja 2024. godine rukometašice OŠ Mejaši pobjedom u finalu osigurale su plasman na Županijsko natjecanje u kategoriji djevojčica petih i šestih razreda rezultatom 19 – 8  protiv konkurentica OŠ Lučac.

Natjecanje se održalo u Poljudu u sportskoj dvorani gdje smo svladali konkurentice sa područja Splita. Naše boje branile su učenice Nika Kalinić (6.b), Lana Pavlović (6.b), Ema Hrgović (6.d), Patricija Nevešćanin (6.c), Roza Marković (6.b) te Stela Polić (6.a).

Dana 14. svibnja 2024. godine u sportskoj dvorani na Gripama sastale su se četiri najbolje ekipe naše županije, a to su OŠ Mejaši, OŠ Trilj, OŠ Hvari te OŠ Lučac.

Nastupili smo u sastavu: Nika Kalinić (6.b), Lana Pavlović (6.b), Ema Hrgović (6.d), Patricija Nevešćanin (6.c), Roza Marković (6.b), Stela Polić (6.a), Ena Jelavić (6.b), Ajla Arnautović (6.d), Vana Mastelić (6.d), Lea Patricia Šitum (5.a) te Petra Ivelić (5.a). Učenice su bodrili učitelji Mario Jelavić-Mitrović, učitelj Josip Jurčević te učitelj Ante Jurić. Ovim smo rezultatom osigurali plasman na poluzavršnicu školskog rukometnog natjecanja koje će se održati krajem svibnja ove godine.

REZULTATI:

Gradsko natjecanje – polufinale:              OŠ Visoka – OŠ Mejaši   7:17

Gradsko natjecanje – finale:                     OŠ Lučac – OŠ Mejaši     8:19

Županijsko natjecanje – polufinale :        OŠ Hvar – OŠ Mejaši       14:15

Županijsko natjecanje – finale:                OŠ Mejaši – OŠ Trilj        17:11

ŽUPAN PRIMIO NAGRAĐENE UČENIKE

I ove godine, u dvorani Medicinskog fakulteta u Splitu, održano je tradicionalno primanje za učenike i mentore iz škola Splitsko-dalmatinske županije koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima iz znanja i struke u 2023./2024. školskoj godini ostvarili uspjeh...