PODACI O ŠKOLSKOM PODRUČJU

Školsko upisno područje utvrđeno mrežom škola za područje grada Splita obuhvaća područje GK Mejaši (Mejaši, Dragovode, Kila, Dračevac i Karepovac). Jedan dio učenika koji pripadaju našem upisnom području pohađaju druge škole zbog jednostavnijeg i sigurnijeg prilaza i prijevoza do drugih gradskih škola, kao i zbog organizacije cjelodnevnih ili produženih boravaka u drugim školama.

Obilježje naselja je da su zgrade u individualnoj stambenoj zoni tako da je infrastruktura loše izgrađena. Neprimjerena je prometna povezanost: nema ulica, učenici koriste prečice, još ima neosvjetljenih djelova. Nogostupi ili ne postoje ili stanovnici parkiraju automobile na njih, kao i na raskršćima tako da djeca moraju hodati kolnikom što predstavlja veliku opasnost. Za učenike s Vrborana i Kile izgrađen je nogostup, ali je on uzak. Grad financira prijevoz učenicima s područja Mostina, Dračevca, Karepovca te udaljenih djelova Kile. Pločnik na cesti pored Škole služi kao parkiralište, pa djeca moraju hodati kolnikom. Cesta pored Škole je puna rupa, a odvodi su loši te nastaju veliki problemi kada pada kiša. Tada se voda slijeva ulicom te se stvaraju velike lokve. Prelaz preko Vukovarske je također opasan, jer nije dovoljno pregledno. Put od Mostina prema školi također nije adekvatno izgrađen. Škola se nalaiz na pola puta između dva velika shopping centra pa je područje oko škole jako prometamo, a time i rizike u prometu za učenike u neposrednoj blizini škole.
U Ulici Josipa Jovića problem nastaje kod rotora ispred Mall of Split jer nije dovoljno pregledan.

Područje ovog GK je u velikoj gradnji – trenutno se u blizini Škole gradi ili je planirano više stambenih zgrada. Glavna ulica s koje se ulazi u školu nije dostatno uređena, uvedena je tek minimalna horizontalna i vertikalna prometna signalizacija.

MATERIJALNI I PROSTORNI UVJETI

Ukupna površina parcele je 6020 m2.
Ukupna površina školske zgrade je 3192 m2. Školski vrt i dvorište 2900 m2.
Škola ima trodjelnu školsku sportsku dvoranu površine 2700 m2, ali nema vanjskog igrališta pa se svi satovi TZK moraju odvijati u dvorani. Na početku 2019./2020. nastavne godine u rad su pruštene još 3 nadograđene učionice, ali Škola i dalje radi u tri smjene. U protekle dvije godine uređena su još dva manja prostora u kojima se može odvijati nastavia ili druge aktivnosti u manjim grupama. Usprkos radu u 3 smjene uvjeti rada su dobri. Provodi se kabinetska nastava maksimalno koliko mogućnosti dozvoljavaju.
Prehrana za djecu organizirana je prema naputcima nadležnog Ministarstva koji financira učeničke marende. Maredne se, zbog nepostojanja adekvatne kuhinje za pripremu velikog broja obroka, naručuju od vanjskog dobavljača. Škola sudjeluje u projektu „Školski medni dan“ za učenike prvih razreda.
Za sve aktivnosti u školi, sredstva se doznačuju iz gradskog proračuna koja se po kriterijima dostavljaju školi za redovite djelatnosti i pomoć roditelja.
Škola je u mreži škola bez barijera (ima lift, platformu, wc za invalide).
Škola je u suradnji s Gradom Splitom prijavila projek „S pomoćnikom mogu bolje” kao bi se osigurali pomoćnici u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju. Projekt se financira kroz Europske strukturne i investicijske fondove.
Škola je dobro opremljena – svaka učionica i kabinet ima računalo, a 18 učionica ima i pametnu poloču i projektore. Projektor se nalazi i u maloj dvorani škole koja služi za predavanja većim grupama.