POSJET POMORSKOM MUZEJU UČENIKA 6.B I 6.C RAZREDA

Datum objave: 6. svibnja 2024.

Hrvatski pomorski muzej u Splitu sljedeće godine slavi 100 godina svoga postojanja. Učenici 6.b i 6.c razreda odlučili su ga posjetiti ove godine i čuti koje se sve priče u njemu skrivaju i koje eksponate nudi novim znatiželjnim licima. Učiteljica povijesti Božena Škarica organizirala je ovaj edukativni posjet, a viša kustosica Branka Teklić ispričala nam je sve o razlozima i povijesti putovanja i povijesnih otkrića.

Moramo priznati da su i razrednici, Ivana Burić i Dujo Vrkić, čuli puno zanimljivih informacija, ne samo njihovi učenici. Posjet smo zaključili radionicom u kojoj smo ponovili ono što smo čuli, a radnim listićem odgonetnuli tražene podatke- kao pravi moderni istraživači!

ŽUPAN PRIMIO NAGRAĐENE UČENIKE

I ove godine, u dvorani Medicinskog fakulteta u Splitu, održano je tradicionalno primanje za učenike i mentore iz škola Splitsko-dalmatinske županije koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima iz znanja i struke u 2023./2024. školskoj godini ostvarili uspjeh...