PRVI DAN NASTAVE U ŽIVOTU

Datum objave: 10. rujna 2024.

Ove pozdravne riječi naše ravnateljice Josipe Banić osvijestile su nam važnost ovoga dana za učenike prvih razreda. Stigli su u školsku dvoranu sa svojim šarenim torbama i znatiželjnim pogledima. Radoznalo su pratili program koji su im pripremili učenici i učitelji. Mihaela Milovac i Marta Džaja, naše iskusne voditeljice, najavile su im red pjesme, plesa i recitacije.

Domovinu smo pozdravili himnom, a slijedile su poticajne riječi naše ravnateljice. Naše je prvaše ohrabrila, potaknula da otkriju svoje talente i uputila ih na sve učitelje i djelatnike koji će im pružiti pomoć i podršku na ovom novom putu.

Adela Buljac, učenica 5.d razreda, u svojoj nas je recitaciji naučila od čega to raste prvašić, a Mali zbor uveselio pjesmom o školi.

Splitski ples, pod vodstvom učiteljice Katije Lucić, osvježio je našu lijepu dalmatinsku tradiciju, a igrokazom o ocjenama saznali smo koje su to učenicima omiljene.

Zbor OŠ Mejaši, pod vodstvom učiteljice Antonele Burić, rasplesao je i raspjevao sve prisutne svojim nagrađivanim izvedbama te smo svi uhvatili ritam za novu školsku godinu.

Dragi prvaši, sretno vam!

Ivana Burić

PROMETNA UČILICA

Krenulo  je 16. Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa za osnovnoškolce i probni ispiti! Više informacija na  https://ucilica.skole.hr/osnovna

Europska noć istraživača