UČENIK LOVRE ŠERIĆ ČETVRTI NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ MATEMATIKE

Datum objave: 29. travnja 2024.

Učenik Lovre Šerić (6. A) pozvan je na Državno natjecanje iz Matematike koje se održavalo od 22. do 24. travnja 2024. godine u Vodicama te je u konkurenciji od 23 učenika osvojio izvrsno 4. mjesto! Ponosimo se Lovrinim uspjehom i sigurni smo da će nastaviti postizati izvanredne rezultate u budućnosti! Čestitamo!!!

Lovri je ovo bilo prvo sudjelovanje na Državnom natjecanju i jedan je od samo dvojice pozvanih iz naše županije. Iako su zadatci bili veoma izazovni, Lovre je pokazao da posjeduje izvrsnu sposobnost analize i rješavanja matematičkih problema te duboko razumijevanje matematičkih koncepata. Lovre je bio u pratnji mentora i razrednika Bože Markovine.

Osim natjecanja, domaćini su se potrudili učiniti boravak još zanimljivijim pa su organizirali izlet u Šibenik te razna predavanja za mentore.

ŽUPAN PRIMIO NAGRAĐENE UČENIKE

I ove godine, u dvorani Medicinskog fakulteta u Splitu, održano je tradicionalno primanje za učenike i mentore iz škola Splitsko-dalmatinske županije koji su na državnim i međunarodnim natjecanjima iz znanja i struke u 2023./2024. školskoj godini ostvarili uspjeh...