UPISI U PRVI RAZRED SREDNJE ŠKOLE 2024./2025.

Dragi osmaši….

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta donijelo je Odluku o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025.

Učenici se prijavljuju i upisuju u I. razred srednje škole u školskoj godini 2024./2025. elektroničkim načinom putem mrežne stranice https://srednje.e-upisi.hr/

OBJAVLJENI HODOGRAMI ZA KANDIDATE I RODITELJE/SKRBNIKE
Autor: Tome Kovacevic/ 13. 6. 2024.
Objavljeni hodogrami za kandidate i roditelje/skrbnike

Obavještavamo sve kandidate i roditelje/skrbnike kako su objavljeni hodogrami za upis u srednju školu. Hodogrami su dokumenti u kojima je na jednostavan i sažet način opisan cijeli upisni postupak prema kategorijama kandidata. Hodograme možete pronaći pod Korisničkim uputama.

Hodogram – Redoviti kandidati

Hodogram – Kandidati s teškoćama u razvoju

Hodogram – Kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja RH

Hodogram – Upis u razredne odjele za sportaše i umjetničke odjele

PODSJETNIK ZA ISKAZIVANJE INTERESA ZA UPIS U SPORTSKE RAZREDNE ODJELE
Autor: Tome Kovacevic/ 13. 6. 2024.

Podsjećamo kako rok za iskazivanje interesa za upis u razredne odjele za sportaše istječe danas, 7.lipnja u 23:59 sati. Kako bi kandidat iskazao interes za upis u sportski razredni odjel, u kartici “Moji podaci” potrebno je unijeti sport, klub i mjesto u kojem trenira.

Više o prijavama za sportske odjele i druge važne rokove možete pronaći u Hodogramu za upis u razredne odjele za sportaše i umjetničke odjele, a koji se nalazi i u korisničkim uputama.

Naknadni zahtjevi za iskazivanjem interesa za upis u sportske odjele neće se prihvaćati.

POČETAK PRIJAVA U SUSTAV UPISA U SREDNJE ŠKOLE
Autor: Tome Kovacevic/ 27. 5. 2024.

Danas, 27. svibnja započele su prijave u sustav upisa u srednje škole. Nakon prijave molimo sve kandidate da u kartici “Moji podaci” provjere svoje osobne podatke. Ako ima neispravnih podataka potrebno se obratiti razredniku.

Također, od danas kandidati s teškoćama u razvoju mogu prijavljivati svoje programe u županijskim upravnim odjelima nadležnim za obrazovanje. Ako već niste, pribavite mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje HZZ-a i krenite na prijavu programa. Programe možete prijavljivati do 14. lipnja.

Ako kandidat ima namjeru upisati razredni odjel za sportaše, potrebno je iskazati interes za upis sportskih razrednih odjela. To je potrebno napraviti u kartici “Moji podaci” tako što unesete naziv sporta, klub i mjesto u kojem se klub nalazi. Iskaz interesa traje do 7. lipnja.

Kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja se trebaju registrirati. Registracijom se dobivaju podaci za prijavu u sustav. Nakon toga, potrebno je dostaviti potrebne dokumente Središnjem prijavnom uredu najkasnije do 24. lipnja.