BOŽIĆNA PRIREDBA U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Zora Čatipović, Tome Kovačević, Mislava Kvasina, 25. 1. 2020.

Proslava božićnih i novogodišnjih blagdana u našoj je školi obilježena školskom priredbom, organiziranom u dvorani 23. prosinca 2019. Ovaj su događaj uveličali i brojni roditelji svojom prisutnošću.

Pod [više] pogledajte slike i pročitajte tko je sve nastupio na priredbi.

Svečanost je započela ulaskom članova Školskog i Malog zbora u dvoranu držeći  svijeće u rukama dok je svirao instrumental Tihe noći. Potom je Mali zbor otpjevao pjesme Veseli se, Majko Božja i U sve vrime godišta, a onda su učenice 3. a razreda upriličile igrokaz Pahuljice.

Uslijedio je Školski zbor s pjesmama Bijeli Božić i Božićno jutro. Učenici 2. b razreda recitirali su pjesmu Božićna noć, a poslije njih nastupili su učenici 3. b razreda izvevši igrokaz Što ćemo s Nikolom, Krampusom i didom? Pjesmu Niege (Snijeg) izvele su učenice petih razreda na francuskom jeziku.

Poslije ovih dramsko-recitatorskih točaka plesna grupa Vruća čokolada organizirala je plesnu točku Crazy Christmas, nakon kojih su nastupile i Splitske mažoretkinje.

U nastavku ove svečanosti dvije su učenice pročitale božićnu čestitku, a cijelu je priredbu zaključio Školski zbor svojom pjesmom.

Novinarska skupina

Foto skupina