OŠ Mejaši ima knjižnicu od kada škola postoji. Do 2009.-e godine Knjižnica se nalazila na prvom katu školske zgrade i zauzimala je 25 m2.  Već tri godine nalazi se na novoj lokaciji, na drugom katu školske zgrade i od obnovljenja zauzima 52 m2. Knjižnica je bogato opremljena s 6500 knjiga.

Korisnici su učenici, nastavnici i roditelji djece. Knjige kupujemo novcem od budžeta škole te dobivamo novac od Ministarstva za odgoj i obrazovanje te primamo donacije. Fond se sastoji od lektirne građe, knjiga za čitanje po slobodnom izboru, stručne literature za nastavnike i roditelje te AV građa. Osim knjigama, školska knjižnica ima računalo s Internet vezom kojem pristup ima samo knjižničarka, telefonsku vezu te 10 čitateljskih mjesta koje koriste učenici. U Knjižnici učenici čitaju i pišu zadaće, a učenici koji imaju poteškoće s čitanjem dolaze na vježbe ka knjižničarki, te se druže.

Knjižnica OŠ Mejaši surađuje s gradskom  knjižnicom Marko Marulić gdje se održavaju radionice u kojima sudjeluju i naši učenici i nastavnici.

Svake godine povodom Mjeseca knjige u Knjižnici se održava književni susret.  Do sada smo imali književne susrete s: Nadom Kumrić-Mihoković, Vjekoslavom Huljić, Šimom Storićem, Matkom Marušićem, Ivanom Ramljakom, Snježanom Grković-Janović, Silvijom Šesto i drugim.

U školskoj knjižnici učenici se mogu pretplatiti na sljedeće časopise: Modra lasta, Moj planet, Smib i Prvi izbor. Neke knjige su dostupne i u električnom obliku.

Prava članova Knjižice:

- Posuditi dvije knjige odjednom, jedna lektirna i jedna po slobodnom izboru

- Koristiti i provoditi vrijeme u Knjižnici koliko god žele.

- Posuđivati koju god žele knjigu.

- Pretplatiti se na neki časopis.

Dužnosti članova Knjižnice:

- Vratiti knjigu u roku od mjesec dana.

- Održavati knjige urednima.

- Održavati mir i red u Knjižnici za vrijeme provođenja vremena u njoj.

- Zaštiti knjige od uništenja.

Do sada u Knjižnici su radili sljedeći djelatnici:

- Ana Zaninović, prof.eng.

- Julija Veić, nastavnica

- Anica Štambuk, dipl.bibl.

- Matija Sovulj, mag.info. znanosti