Radi zadovoljavanja različitih potreba i interesa učenika, školska ustanova organizira posebne izvannastavne aktivnosti.

Izvannastavne aktivnosti nisu obvezni dio učenikovog opterećenja, ali se mogu priznati učenicima kao ispunjavanje obveza u školi.

Izvannastavne sportsko-rekreativne aktivnosti

Izvannastavne sportsko-rekreativne aktivnosti organiziraju se u sklopu Školskog športskog društva „Mejaši“ za sve učenike od 1. do 8. razreda (učenike prosječnih sposobnosti, darovite učenike, učenike koji zaostaju za očekivanom razinom učenja) .

Prakticiranje izvannastavnih sportsko-rekreativnih aktivnosti pretpostavlja samostalnu odluku učenika i roditelja o uključivanju i odabiru jedne ili više ponuđenih vannastavnih sportsko-rekreativnih aktivnosti.

Odabir ponuđenih aktivnosti je izvršen i limitiran materijalno tehničkim uvjetima, osposobljenosti nastavnika TZK i interesom te potrebama učenika za sudjelovanje u pojedinim aktivnostima.

Globalni cilj izvannastavnih športsko rekreativnih aktivnosti u sklopu ŠŠD Mejaši je:

• uključivanje što većeg broja djece/učenika/sportaša u motivirajući sistem sportske edukacije
  • sprječavanje društveno neprihvatljivoga ponašanja
  • borba protiv pretilosti i hipokinezije sukladno s nacionalnoj strategiji borbe protiv pretilosti koju je usvojila Vlada RH.
  • Razvijanje osjećaja pripadnosti školi kroz sudjelovanje na sportskim natjecanjima i ostvarivanje sportskih rezultata

Nositelji plana, realizacije i odgovornosti po pojedinim sportsko-rekreativnim aktivnostima su nastavnici članovi stručnog aktiva TZK Mario Jelavić-Mitrović, prof. i Ines Klišknić, prof. u suradnji trenerima sportskih klubova partnera koji sudjeluju u realizaciji sportskih aktivnosti.

Naziv aktivnosti       spol   voditelj aktivnosti
Košarka M/Ž KK Adriatik
Nogomet M Mario Jelavić-Mitrović