> Nastava  >   > ŠŠD Mejaši

ŠSD Mejaši

Izvannastavne sportsko - rekreativne aktivnosti organiziraju se u sklopu Školskog športskog društva „Mejaši“ za sve učenike od 1. do 8. razreda (učenike prosječnih sposobnosti, darovite učenike, učenike koji zaostaju za očekivanom razinom učenja).

Prakticiranje izvannastavnih sportsko - rekreativnih aktivnosti pretpostavlja samostalnu odluku učenika i roditelja o uključivanju i odabiru jedne ili više ponuđenih vannastavnih sportsko-rekreativnih aktivnosti.

Odabir ponuđenih aktivnosti je izvršen i limitiran materijalno tehničkim uvjetima, osposobljenosti nastavnika TZK i interesom te potrebama učenika za sudjelovanje u pojedinim aktivnostima.

Globalni cilj izvannastavnih športsko rekreativnih aktivnosti u sklopu ŠŠD Mejaši je:

• uključivanje što većeg broja djece/učenika/sportaša u motivirajući sistem sportske edukacije,
  • sprječavanje društveno neprihvatljivoga ponašanja,
  • borba protiv pretilosti i hipokinezije sukladno s nacionalnoj strategiji borbe protiv pretilosti koju je usvojila Vlada RH,
  • razvijanje osjećaja pripadnosti školi kroz sudjelovanje na sportskim natjecanjima i ostvarivanje sportskih rezultata.

Nositelji plana, realizacije i odgovornosti po pojedinim sportsko-rekreativnim aktivnostima su nastavnici, članovi stručnog aktiva TZK Mario Jelavić - Mitrović, prof. i Josip Jurčević, prof. u suradnji s trenerima sportskih klubova partnera koji sudjeluju u realizaciji sportskih aktivnosti.

Naziv aktivnosti

Spol